2023 Trend Eklenti Rehberi //

Her profesyonelin sahip olması gereken WordPress ile ilgili ürün ve kaynaklardan oluşan bir koleksiyon olan araç setimize ÜCRETSİZ erişim elde edin !

Açık Kaynak Nedir?

Açık kaynak, bilgisayar programlarını herkesin çalışabileceği kaynak kodlarıyla tanımlamak için kullanılan bir terimdir. WordPress açık kaynaklı bir yazılımdır ve herhangi biri kaynak kodunu kullanabilir, inceleyebilir, değiştirebilir ve yeniden dağıtabilir.

Açık kaynak yazılım geliştirme modeli, başkalarının yalnızca kodu incelemesine değil, aynı zamanda test ederek, hata bildirerek ve yamalar göndererek onu iyileştirmesine de olanak tanır. Bu geliştirme modelinin destekçileri, açık geliştirme ortamının, yazılım geliştiricilerin yazılımdaki güvenlik döngü deliklerini ve hataları hızlı bir şekilde bulup düzeltmelerine olanak tanıdığını savunuyorlar.

Açık kaynak geliştirme modelinin muhalifleri, açık kaynak yazılımın aslında daha savunmasız olduğunu, çünkü kaynağın herhangi birinin çalışması ve hacklenmesi için kolayca erişilebilir olduğunu savunuyor. Ayrıca, açık kaynak yazılımın kesinlikle hiçbir garanti vermediğini ve kötü bir şey olursa zararlardan kimsenin sorumlu olmadığını savunuyorlar.

Bu olumsuzluklar, genellikle açık kaynak yazılımın genişletilebilirliği ve özelleştirilebilirliği ile dengelenir. Bu, WordPress gibi projelerde kolayca görülür. Açık kaynak lisansının bir sonucu olarak WordPress, bugün olduğu dinamik web yayınlama platformu haline geldi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir