2023 Trend Eklenti Rehberi //

Her profesyonelin sahip olması gereken WordPress ile ilgili ürün ve kaynaklardan oluşan bir koleksiyon olan araç setimize ÜCRETSİZ erişim elde edin !

Bir Sitenin WordPress Olduğunu Öğrenmek

Bir sitenin wordpress olduğunu öğrenmek

Bir sitenin WordPress olduğunu öğrenmek istiyorsanız, birkaç adımda web sitesinin wordpress kullanıp kullanmadığını öğrenebilirsiniz.

WordPress, günümüzde her kategoride site de kullanılabilen popüler bir portal haline geldi. Haber, blog, kurumsal, e-ticaret ve daha birçok projede kullanılan WordPress, işleri oldukça kolaylaştırıyor. Bazı web sitelerini gördüğümüzde acaba hangi altyapıyı kullanıyor diye merak ediyoruz. Bir web sitesinin WordPress ile yazılıp yazılmadığını anlamanın birkaç farklı yolu var. Sırayla incelemeye başlayalım.

1- Giriş Paneli Url Kontrolü?

Giriş paneli her WordPress sitesinde bulunan arayüzlerden bir tanesidir. Kullanıcı girişinin ya da yönetici girişinin yapıldığı bu arayüze ulaşmak için, sitenin sonuna /wp-login.php ekleyip adrese gidebilirsiniz. Eğer sayfa açılıyorsa, sitenin WordPress altyapısını kullanıyor diyebiliriz. (Örneğin; www.siteniz.com/wp-login.php)

Açılmadığı durumlarda 3 üncü taraf müdahale ile engellenebileceğini unutmamak lazım.

2- Sayfa Kaynak Kodları

Bir web sitesinin WordPress olup olmadığı anlamanın bir başka yolu da, sitenin kaynak kodlarını kontrol etmekten geçiyor. Hoşunuza giden web sitesi açıkken sağ tıklayıp “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğine tıklıyoruz. Bunun ardından CTRL + F kısayolunu kullanarak çeşitli aramalar gerçekleştireceğiz. Wp-content, wordpress, wp-includes terimlerinden herhangi birini aradığınızda sonuca ulaşıyorsanız, sitenin WordPress olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu terimlerin haricinde, web sitenin bir boş tarafına gelip, sağ tık, Öğeyi Denetle, CTRL + F Yapıp “WordPress” Kelimesini de arata bilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri denemek size uğraştırıcı geliyorsa, bunu sizin yerinize yapacak olan isitwp.com‘u kullanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda, Enter Domain Name alanına merak ettiğiniz siteyi yazıp, Click To Find Out butonuna bastığınızda kolayca sonuca ulaşabilirsiniz.

Bir Sitenin WordPress olduğunu Öğrenmek, Nasıl Öğrenilir Videolu Anlatım

Diğer WordPress Videoları için wordpress eğitimi kategorimizi inceleyebilir siniz?

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir